Vychutnejte si bezstarostný středomořský životní styl.
Nechte se unést vůní moře, aromatických bylin a svěžích citrusů, zatímco objevujete jedinečné kulturní, historické a gastronomické poklady.
Procházejte se malebnými městy a vesničkami, kde se inspirativní architektura tyčí nad azurovým mořem, zlatavými plážemi, vinicemi a zelenými lesy.
Nebo se jednoduše nechte unášet teplým vánkem a vychutnejte si dokonalý středomořský odpočinek.
Ve Věčném městě se skrývá zdánlivě nekonečné množství ukrytých pokladů. Umělecky založení lidé se mohou těšit na módní aristokracii, pouliční umění, projížďky na vespě po Via Appia a házení mincí do fontán. Nebo se můžete po domluvě projít do Sixtinské kaple a papežských prostor ve Vatikánu. Díky spojení starého s novým si v Římě můžete dopřát, co se vám zlíbí.
Celé území Civitavecchia je poseto pozůstatky etruských hrobek a je pravděpodobné, že v centru dnešního města se rozkládala malá etruská osada. Etruská nekropole v Mattonara, nedaleko továrny Molinari, pochází téměř jistě ze 7.-6. století př. n. l. a byla pravděpodobně spojena s nedalekou nekropolí Scaglia. U pevnosti Michelangelo byl ještě na konci 19. století patrný starověký přístav tvořený malými paralelními nádržemi schopnými pojmout jednotlivá plavidla.
Na kopci Ficoncella je dodnes patrná etruská osada, kde byly před rokem 70 př. n. l. vybudovány první lázně, Římany nazývané Aquae Tauri.
Historie Neapole, kolébky italské kultury, se odehrává na všech nárožích mezi mohutným Vesuvem a sopečnými kalderami Flegrejských polí. Barokní kostely, italské renesanční paláce a neoklasicistní operní domy vám vyrazí dech. Nechte se vyvézt lanovkou na vrchol Castel Sant'Elmo, odkud se vám naskytne snový výhled na Neapolský záliv a poloostrov Sorrento.
Přístav Neapol, který se nachází v italské Neapoli, je jedním z největších italských námořních přístavů a jedním z největších námořních přístavů v povodí Středozemního moře s roční přepravní kapacitou přibližně 25 milionů tun nákladu. Historie tohoto přístavu sahá až do 8. století př. n. l., kdy byl poprvé založen Řeky, což z něj činí jeden z nejstarších provozovaných přístavů na světě.
V průběhu staletí se v neapolském přístavu vystřídali různí vládci a byl významným námořním uzlem pro různé říše. V římské éře sloužil jako klíčový obchodní přístav, který usnadňoval obchod v celé říši. Během druhé světové války byl přístav vážně poškozen, ale byl rychle obnoven a rozšířen. Dnes slouží nejen jako klíčový nákladní terminál, ale také jako důležitý trajektový přístav, který spojuje řadu destinací po celém Středomoří.
Středověké městečko na vrcholku kopce, které se rozlévá po svazích Etny; starověký řecko-římský amfiteátr vytesaný do útesů; malá rajská Isola Bella vystupující z Jónského moře. Prozkoumejte krásné zátoky, jeskyně a překrásné oblázkové pláže pod nimi. Projděte se mezi historickými paláci, kostely a náměstími, a ochutnejte sicilskou caponatu nebo těstoviny alla norma.
Vydejte se zpět v čase k ručně vyřezávaným přístřeškům, labyrintu podzemních hrobek a chrámům z doby kamenné. Objevte válečná tajemství pod vápencovými uličkami, proplujte Velkým přístavem na palubě dghajsy, vstupte do státní historie a v muzeích si prohlédněte umění. Ale není tu jen dávná historie... nejmenší evropské hlavní město má pořádnou sílu.
První historické zmínky o přístavu ve Vallettě pocházejí z punských a římských dob. Přístav však získal značný význam až za vlády rytířů svatého Jana v 16. století. Byl to právě velmistr Jean Parisot de La Valette, který v roce 1566, po velkém obléhání Malty, inicioval výstavbu města a přístavu.
V 19. století za britské nadvlády došlo k výrazné proměně přístavu. Britové využili strategické polohy Malty ve Středozemním moři a během obou světových válek využívali přístav jako námořní základnu. Město Valletta a jeho přístav byly v roce 1980 zapsány na seznam světového dědictví UNESCO, což potvrzuje jejich historický a kulturní význam.
Bělostné budovy od nepaměti vítají námořníky v La Goulette, bráně do severní Afriky. Elegantní mozaiky vyřezávané do dřevěných dveří a složitě obložená nádvoří se skrývají na každém rohu starobylé medíny (starého města), v bludišti souků, bělostných mešit a krásných madras (islámských škol).
Historie tuniského přístavu La Goulette sahá až do 16. století. Původně byl postaven Osmany jako pevnost známá jako Halq al Wadi. V průběhu let sloužil jako důležitý přístav pro obchodníky, piráty a námořní flotily a hrál významnou roli v hospodářské a vojenské historii Tuniska.
V 19. století získala La Goulette význam jako hlavní přístav pro město Tunis. Díky své strategické poloze se stal centrem obchodu mezi Evropou a severní Afrikou. Za francouzského koloniálního režimu byl přístav modernizován a rozšířen, což dále zvýšilo jeho význam. Dnes je La Goulette oblíbeným cílem výletních lodí, což odráží jeho trvalý význam jako námořní brány do Tuniska.
Cagliari se rozkládá na strmých svazích hradu Il Castello, citadely na vrcholu kopce, kterou ve 13. století postavili pisánští vládci a v níž se nachází honosná katedrála Santa Maria a krvavá Sloní věž, kde kdysi visely hlavy trofejí. Sedmikilometrová pláž Poetto se rozprostírá od Ďáblova sedla (Sella del Diavolo) na výběžku Svaté Elie.
Cagliari bylo obydlené od 2. tisíciletí př. n. l. zabírá výhodnou polohu mezi mořem a úrodnou planinou a je obklopeno dvěma močály (které zajišťovaly ochranu před nepřáteli z vnitrozemí) a je v blízkosti vysokého a zalesněného pohoří (kde se obyvatelstvo mohlo schovat v případě nutnosti). Pozůstatky prehistorického osídlení byly nalezeny na Monte Claro a u Cape Sant´Elia. Počátkem 1. tisíciletí př. n. l. se Kartaginci založili osadu – pevnost Karales. V roce 238 př. n. l. obsadili celý ostrov Římané. Ve středověku se zde uplatnili Pisané, Janované a hlavně Aragonci.
Nejstarší část města, čtvrť Marina a čtvrť Casteddu, se nachází severně od přístavu. Nábřeží u přístavu tvoří široká třída Via Roma, v jejímž čele stojí paláce s arkádami z 19. st. Severozápadně, naproti menšímu parku a nádraží (Piazza Matteotti), se nachází novogotická budova radnice, Palazzo Comunale.
V 19. století došlo k významnému rozvoji výstavbou moderního přístavu a vybudováním železničního spojení. Dnes je přístav Cagliari důležitým centrem obchodní, osobní a nákladní dopravy a udržuje si svůj historický význam v oblasti Středomoří.
Opusťte skalnaté pobřeží a vydejte se do srdce největších Baleár. Čeká tu na vás nekonečné množství autentických půvabů, historie a přírody. Můžete oslavovat v nejstarším vinařství ve Španělsku, nakupovat v elegantních buticích v Palmě a obdivovat rozkvetlé vápencové hory zapsané na seznamu UNESCO na palubě historického vlaku. Mallorca představuje skutečnou baleárskou krásu.
Přístav Palma de Mallorca, který se nachází na jižním pobřeží ostrova, má bohatou historii, která trvá již několik století. Původně jej využívali Římané v roce 123 př. n. l. a sloužil jako strategická námořní základna při dobývání Baleárských ostrovů. V průběhu staletí jej využívaly různé civilizace včetně Byzantinců, Maurů a křesťanů, což odráží bouřlivou historii ostrova.
V 19. století začal přístav zažívat významný rozvoj, protože se stal klíčovým centrem obchodu a dopravy v oblasti Středozemního moře. Moderní přístav byl založen v roce 1872 a ve 20. století prošel významným rozšířením a vylepšením, aby mohl přijímat větší plavidla. Dnes je přístav Palma de Mallorca jedním z nejrušnějších přístavů ve Středomoří a slouží jak obchodní, tak turistické dopravě.
Valencie je prosycena tradicí a architekturou, která vám vyrazí dech. Labyrint uliček Ciutat Vella se táhne mezi dlážděnými náměstími, na kterých se po celý rok konají slavnosti. Velkolepé fresky, gotické věže a složitě vytesané kamenické práce tvoří náboženské centrum města. Vrcholem je pak prohlídka moderních muzeí architekta S. Calatravy ve vysušeném korytě řeky Turia.
Přístav Valencie, který se nachází ve Španělsku, je jedním z největších a nejdůležitějších námořních přístavů v povodí Středozemního moře. Jeho historie sahá až do roku 1483, kdy Ferdinand Katolický udělil městu Valencie privilegium, které mu umožňovalo postavit na pláži dřevěný most, čímž byl přístav založen.
V průběhu staletí prošel přístav různými proměnami a stal se klíčovou infrastrukturou města. V 19. století byly provedeny modernizační práce, které zahrnovaly výstavbu kanálu a prvního přístavu. Dnes je valencijský přístav řazen na páté místo nejrušnějších námořních přístavů v Evropě a ročně odbaví značné množství nákladu a miliony cestujících.
Nadechněte se v kulturním srdci Katalánska - elegantní směsici silné energie a nerušené tradice. V okouzlujícím labyrintu gotické čtvrti se můžete zamyslet nad původem podmanivé Gaudího architektury. Vychutnejte si chutě čerstvých tapas a řízné cavy na bezstarostných náměstích, na klidných terasách a ve vyhledávaných kavárnách, nebo si zajděte odpočinout do plážového klubu.
Barcelonský přístav, který se nachází ve španělském Katalánsku, má bohatou historii sahající až do římských dob. Původně se jednalo o skromný přístav sloužící k rybolovu a obchodu. Římská říše si uvědomila jeho strategický význam a přeměnila jej na vojenský přístav, což podnítilo jeho růst a rozvoj.
Ve středověku, za vlády aragonské koruny, se barcelonský přístav výrazně rozrostl a stal se centrem obchodní činnosti ve Středomoří. V 19. století došlo k výraznému pokroku, byl postaven první moderní maják a otevřeno první obchodní přístaviště. Dnes je jedním z nejrušnějších přístavů na světě, který slouží jak obchodním, tak turistickým aktivitám.
Alicante je přístavní město na španělském pobřeží Costa Blanca, je oblíbenou zastávkou výletních lodí. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví, vynikajícímu vybavení a rozmanitým aktivitám nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého cestujícího. Je jedním z nejrychleji rostoucích měst v Zemi. Zdejší ekonomika je založena především na turistickém ruchu.
Historie španělského přístavu Alicante sahá až do římské éry, kdy byl známý jako Lucentum. Strategická poloha přístavu na pobřeží Středozemního moře z něj učinila významné místo pro obchod a výměnu. V průběhu staletí jej ovládaly různé mocnosti, včetně Maurů a křesťanů, a každá z nich zanechala na jeho vývoji svou stopu.
V 19. století prošel přístav Alicante významnými úpravami, které z něj učinily jeden z nejdůležitějších přístavů na východním pobřeží Španělska. Ve 20. století se přístav dále rozšířil výstavbou Casco Antiguo a Puerto Industrial. Dnes je rušným dopravním, turistickým a průmyslovým centrem, které vedle moderního rozvoje představuje i svou bohatou historii.
Gibraltar je britské zámořské teritorium a město na jižním cípu Pyrenejského poloostrova u Gibraltarského průlivu. Přístav může přijímat velké lodě. Cestující mohou prozkoumat bohatou historii a kulturu, navštívit přírodní rezervaci Horní skála, Velké obléhací tunely a pochutnat si na místní kuchyni.
Gibraltarská skála byla obývána už od doby kamenné. Právě zde byla v lomu Forbes roku 1848 objevena první lebka neandrtálce ještě před slavným objevem v německém Neanderthalu. O Gibraltaru se dozvídáme z fénických, kartaginských i římských pramenů (latinské jméno je Calpe). V době stěhování národů odsud odpluli barbarští Vandalové do Afriky. V roce 711 zde přistálo vojsko Arabů a marockých Berberů vedené Tárikem ibn Zijádem, které dobylo křesťanskou vizigótskou říši na poloostrově. Skála byla přejmenována po dobyvateli na Džabal at-Tárik, z čehož vznikl zkomolením Gibraltar.
Za druhé světové války bylo veškeré civilní obyvatelstvo evakuováno a Gibraltar se opět změnil v pevnost a námořní základnu. Odsud Britové ovládali vstup do Středozemního moře a byli schopni zásobovat Maltu a Severní Afriku. 25. září 1940 se stal Gibraltar cílem náletu 83 francouzských letadel, což byla odveta za britské akce v Mers-el-Kébiru a Dakaru. Španělsko uzavřelo za války pevninské přístupy k pevnosti, odmítlo ale umožnit průchod německým jednotkám, které by chtěly pevnost napadnout
Gibraltarský přístav, často označovaný jako "brána do Středozemního moře", má bohatou historii, která sahá až do starověku. Gibraltar, strategicky umístěný na jižním cípu Pyrenejského poloostrova, byl v průběhu staletí vyhledáván mnoha různými civilizacemi díky své strategické hodnotě v námořní dopravě a námořním obchodu. Britové proměnili Gibraltar v jedno z předních světových námořních center a posílili jeho pověst klíčového hráče v globální námořní dopravě a obchodu.
Casablanca je největší město a přístav v Maroku. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu. Je hlavní destinace výletních lodí, pochlubit se může jedním z největších umělých přístavů na světě. Cestující mohou prozkoumat kulturní dědictví Maroka, navštívit ikonickou mešitu Hassana II., užít si rušnou centrální tržnici a zažít rušný noční život a jedinečné nákupy ve čtvrti Habous.
Oblast dnešní Casablanky byla cca od 10. století př.n.l. osídlena Berbery a to až do 7. století př. n. l., kdy byl původně založen jako fénická obchodní stanice. V 15. století Portugalci město zničili a přestavěli a přejmenovali na Casa Branca.
Roku 1515 využili Portugalci ruiny starého města k vybudování své vojenské základny a město, které vyrostlo kolem pevnosti se nazývalo Casa Branca (v portugalštině Bílý dům). Portugalci toto území opustili v roce 1755, kdy většinu města zničilo zemětřesení.
V první polovině 19. století začala populace Casablanky rychle růst, a to zejména přílivem imigrantů z Evropy, když se Casablanca stala důležitým obchodním partnerem rychle se rozvíjející industriální Velké Británie. V roce 1906 měla Casablanca 20 000 obyvatel.
V roce 1907 se v Casablance usadili Francouzi, čímž započali proces kolonizace. V roce 1912 zde ustanovili protektorát Francouzské Maroko. V této době byl obchodním centrem Maroka Fes a nejdůležitějším přístavem Tangier – ten byl však v mezinárodních rukou, což donutilo Francouze hledat novou základnu. Tou se po rozhodnutí Louise Huberta Lyauteye stala právě Casablanca, která leží v nejúrodnějším a na minerály nejbohatším místě v zemi.
Casablanca je největší město a přístav v Maroku. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu. Je hlavní destinace výletních lodí, pochlubit se může jedním z největších umělých přístavů na světě. Cestující mohou prozkoumat kulturní dědictví Maroka, navštívit ikonickou mešitu Hassana II., užít si rušnou centrální tržnici a zažít rušný noční život a jedinečné nákupy ve čtvrti Habous.
Oblast dnešní Casablanky byla cca od 10. století př.n.l. osídlena Berbery a to až do 7. století př. n. l., kdy byl původně založen jako fénická obchodní stanice. V 15. století Portugalci město zničili a přestavěli a přejmenovali na Casa Branca.
Roku 1515 využili Portugalci ruiny starého města k vybudování své vojenské základny a město, které vyrostlo kolem pevnosti se nazývalo Casa Branca (v portugalštině Bílý dům). Portugalci toto území opustili v roce 1755, kdy většinu města zničilo zemětřesení.
V první polovině 19. století začala populace Casablanky rychle růst, a to zejména přílivem imigrantů z Evropy, když se Casablanca stala důležitým obchodním partnerem rychle se rozvíjející industriální Velké Británie. V roce 1906 měla Casablanca 20 000 obyvatel.
V roce 1907 se v Casablance usadili Francouzi, čímž započali proces kolonizace. V roce 1912 zde ustanovili protektorát Francouzské Maroko. V této době byl obchodním centrem Maroka Fes a nejdůležitějším přístavem Tangier – ten byl však v mezinárodních rukou, což donutilo Francouze hledat novou základnu. Tou se po rozhodnutí Louise Huberta Lyauteye stala právě Casablanca, která leží v nejúrodnějším a na minerály nejbohatším místě v zemi.
Santa Cruz de Tenerife je hlavní přístav výletních lodí ve Španělsku, který nabízí živou kulturu, krásné pláže a úžasnou krajinu. Přístav dokáže odbavit i ty největší lodě a láká turisty, kteří si zde prohlížejí historické památky, stravují se a užívají si dobrodružných aktivit. Tyto návštěvy mají značný ekonomický dopad, přispívají k rozvoji místní ekonomiky a zajišťují doplňování paliva a údržbu.
Přístav Santa Cruz de Tenerife má bohatou historii sahající až do 15. století. Přístav byl původně využíván Španěly k přepravě zboží a surovin z nově objevené Ameriky. Postupem času se stal jedním z nejdůležitějších transatlantických námořních uzlů na světě a přitahoval obchodníky z celého světa. Díky své strategické poloze se stal klíčovou spojnicí mezi Evropou, Afrikou a Amerikou.
Ve 20. století prošel přístav výraznou proměnou, kdy se rozšířila jeho infrastruktura a možnosti, aby mohl přijímat větší plavidla. Modernizace přístavu mu umožnila i nadále hrát zásadní roli v celosvětovém obchodu. Dnes je přístav Santa Cruz de Tenerife nejen klíčovým obchodním a osobním přístavem, ale je také oblíbenou zastávkou výletních lodí, což významně přispívá k místnímu turistickému průmyslu.
Arrecife de Lanzarote je klíčovým přístavem pro výletní lodě na Kanárských ostrovech s moderním vybavením a strategickou polohou v Atlantiku. Cestující se mohou těšit na krásné pláže, sopečnou krajinu, jedinečnou architekturu a kulturní památky, jako je hrad Castillo de San Gabriel a Charco de San Gines.
Historie španělského přístavu Arrecife de Lanzarote sahá až do 15. století. Původně se jednalo o malou rybářskou vesnici známou jako El Charco. Přístav měl strategickou polohu, takže byl hlavním cílem pirátů a korzárů. Navzdory častým útokům se přístav díky své strategické poloze postupně rozrůstal a nabýval na významu.
V 19. století bylo Arrecife prohlášeno za hlavní město Lanzarote, čímž jeho význam ještě vzrostl. Přístav byl rozšířen a modernizován, což umožnilo rozmach obchodu a cestovního ruchu. Dnes je přístav Arrecife de Lanzarote jedním z nejrušnějších přístavů na Kanárských ostrovech a slouží jako klíčové centrum obchodu a cestovního ruchu v regionu.
Cádiz je město ve Španělsku a hlavní město provincie Cádiz. Nachází se na jihozápadě Pyrenejského poloostrova u Atlantského oceánu. Cádiz se stala oblíbenou zastávkou výletních lodí, z přílivu turistů velmi těží. Díky atrakcím, jako je cádizská katedrála, hrad San Sebastián a park Genovés, mohou návštěvníci poznávat historii a přírodní krásy města.
Cádiz byl založen jako Gadir nebo Agadir Féničany z Týru a je často považován za nejstarší dosud stojící město v západní Evropě.Bylo to důležité obchodní centrum, které bylo založeno za účelem přístupu k různým kovům, jako je zlato, stříbro, měď a železo.Féničané zde v 7. století př. n. l. založili přístav.
Tradičně se založení Cádizu datuje do doby kolem roku 1100 př. n. l., ačkoli žádné archeologické vrstvy na místě nelze datovat dříve než do 9. století př. n. l.. Jedním z řešení tohoto rozporu je předpoklad, že Kádir byl v nejstarších dobách pouze malou sezónní obchodní stanicí.
Starověký Gadir zaujímal dva malé ostrovy - Erytheia, který byl především osadou, a Kotinoussa, na němž se nacházely hřbitovy a svatyně mimo městskou oblast - situované poblíž ústí řeky Guadalete. V současnosti jsou tyto ostrovy vzájemně propojeny. Zatímco starověké ruiny Gadiru pod historickým centrem moderního Cádizu zůstávají z velké části neprozkoumané, na jižních pohřebištích byly provedeny vykopávky.
V 16. století se Cádiz stal domovským přístavem španělské flotily pro přepravu pokladů a stal se hlavní spojnicí mezi Španělskem a jeho zámořskými územími. Zlatý věk přístavu nastal v 18. století, kdy měl monopol na obchod s Amerikou. V tomto období město Cádiz vzkvétalo jako jedno z nejbohatších a nejkosmopolitnějších měst ve Španělsku.
Nadechněte se v kulturním srdci Katalánska - elegantní směsici silné energie a nerušené tradice. V okouzlujícím labyrintu gotické čtvrti se můžete zamyslet nad původem podmanivé Gaudího architektury. Vychutnejte si chutě čerstvých tapas a řízné cavy na bezstarostných náměstích, na klidných terasách a ve vyhledávaných kavárnách, nebo si zajděte odpočinout do plážového klubu.
Barcelonský přístav, který se nachází ve španělském Katalánsku, má bohatou historii sahající až do římských dob. Původně se jednalo o skromný přístav sloužící k rybolovu a obchodu. Římská říše si uvědomila jeho strategický význam a přeměnila jej na vojenský přístav, což podnítilo jeho růst a rozvoj.
Ve středověku, za vlády aragonské koruny, se barcelonský přístav výrazně rozrostl a stal se centrem obchodní činnosti ve Středomoří. V 19. století došlo k výraznému pokroku, byl postaven první moderní maják a otevřeno první obchodní přístaviště. Dnes je jedním z nejrušnějších přístavů na světě, který slouží jak obchodním, tak turistickým aktivitám.
Každý z 461 luxusních apartmánů na lodích Explora Journeys je mistrovským dílem evropského designu. Suity, penthousy a rezidence v sobě snoubí vytříbenou eleganci s nejmodernějšími technologiemi. Díky velkorysým francouzským oknům a soukromé terase přináší každé ubytování svým hostům neopakovatelné výhledy na nekonečný oceán.
Apartmány Ocean Suite s terasou jsou kombinací elegantního prostoru a světla. Každý ze Suitů má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí jeho hosty blíže k oceánu (velikost cca 7 m2). Celková velikost apartmánu cca 35 m2. Maximální kapacita 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo skládací postel).
Apartmány Ocean Suite s terasou jsou kombinací elegantního prostoru a světla. Každý ze Suitů má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí jeho hosty blíže k oceánu (velikost cca 7 m2). Celková velikost apartmánu cca 35 m2. Maximální kapacita 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo skládací postel).
Naše apartmá Ocean Grand Terrace mají prostornější soukromou sluneční terasu, která umožňuje vychutnávat si oceán z pohodlí lehátka (velikost cca 11 m2). Celková velikost apartmá cca 39 m2. Maximální kapacita 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo skládací postel).
Apartmány Ocean Penthouse nabízí prostorný obývací pokoj, úhledný pracovní prostor a oddělenou jídelnu, takže se hosté mohou bavit s ostatními nebo se uchýlit do svého soukromí podle vlastního uvážení. Každý Penthouse má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí hosty blíže k oceánu (velikost cca 9 m2). Celková velikost apartmánu cca 43 m2. Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka, rozkládací pohovka nebo rozkládací lůžko).
Apartmány Deluxe Penthouse nabízí prostorný obývací pokoj, úhledný pracovní prostor a oddělenou jídelnu, takže se hosté mohou bavit s ostatními nebo se uchýlit do svého soukromí podle vlastního uvážení. Každý Deluxe Penthouse má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí hosty blíže k oceánu (velikost cca 10-18 m2). Celková velikost apartmánu cca 48-61 m2. Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka, rozkládací pohovka nebo rozkládací lůžko).
Luxusní apartmány Premier Penthouse jsou navrženy tak, aby se v nich dalo stylově odpočívat nebo se bavit s dalšími hosty - u jídelního stolu pro čtyři osoby, ve stylovém obývacím pokoji a na soukromé sluneční terase s druhým posezením a lehátky nebo slunečníky s výhledem na oceán (velikost terasy 10 m2). Celková velikost apartmánu cca 52 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka, rozkládací pohovka nebo rozkládací lůžko).
Nejprostornější z našich penthousů Grand Penthouse nabízí elegantní prostory s oddělenou stylovou obývací částí, úhledným pracovním prostorem a samostatnou jídelnou pro čtyři osoby. Soukromé sluneční terasy umožňují hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy 13-21 m2). Celková velikost apartmánu cca 60-68 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Chcete-li si na moři připadat jako doma, využijte rozlehlé terasy a elegantní prostory rezidencí Cove Residences.
Naše nejmenší rezidence nabízí elegantní prostory s oddělenou stylovou obývací částí, úhledným pracovním prostorem a samostatnou jídelnou pro čtyři osoby. Součástí je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice. Soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 14-24 m2). Celková velikost apartmánu cca 70-80 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Naše luxusní rezidence Retreat nabízejí obrovská okna od podlahy ke stropu vedoucí na prostornou sluneční terasu se soukromou vířivkou. Součástí jsou také služby komorníka, který je k dispozici pro každý požadavek našich hostů, stejně jako jídelní kout až pro čtyři hosty, oddělený obývací prostor a klidný pracovní prostor.
Součástí rezidence je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice s pracovním stolem a televizí. Soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 14-18 m2). Celková velikost apartmánu cca 77-81 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Elegantní rezidence Serenity s velkým obývacím prostorem, jídelním koutem pro šest osob, psacím stolem, luxusní mramorovou koupelnou s vanou a samostatným sprchovým koutem a službami komorníka.
Součástí rezidence je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice s televizí. Velkolepá soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 53-66 m2). Celková velikost apartmánu cca 113-126 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Naše rezidence Cocoon patří mezi nejprostornější rezidence s rozlehlou sluneční terasou na vyhlášené zadní palubě lodi.
Rezidence nabízí velký obývací prostor, jídelní kout pro čtyři osoby, psací stůl, luxusní mramorovou koupelnu s vanou a samostatným sprchovým koutem a službami komorníka. Součástí rezidence je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice s televizí. Velkolepá soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 75 m2). Celková velikost apartmánu cca 149 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Naše ikonická rezidence majitelů je vrcholem oceánského bydlení a představuje největší obytný prostor na palubě s mnoha harmonickými prostory pro relaxaci, zábavu nebo odpočinek.
Svým obyvatelům nabízí velký obývací prostor, jídelní kout pro osm osob, psacím stolem, luxusní mramorovou koupelnou s vanou a samostatným sprchovým koutem a službami komorníka. Součástí rezidence je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice s televizí. Velkolepá soukromá sluneční terasa s vlastním bazénem na zádi lodi, jídelním stolem a několika místy k sezení umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 125 m2). Celková velikost apartmánu cca 280 m2.
Maximální kapacita 2 dospělé osoby a 1 dítě do 2 let (v dětské postýlce). Možnost propojení s vedlejší kajutou typu Ocean Terrace pro zvýšení maximální kapacity na 4 dospělé nebo 3 dospělé a 1 dítě do 18 let.
Váš dokonalý zážitek začíná už na prahu dveří vašeho domova. Riviera Journeys se postará o každý detail vaší cesty, abyste si během vaší dovolené mohli užít bezstarostný luxus od prvního okamžiku.
Kromě nadstandardní dopravy do přístavu VIP transferem Riviera Tour pro vás dokážeme také zajistit privátní leteckou dopravu s kompletním servisem včetně transferů na nejbližší letiště.
Pořadatelem plavby je: Explora S.A, Avenue Eugene Pittard 16, 1206, Geneva, Switzerland. Cestovní kancelář RIVIERA TOUR a plavební společnost je oprávněna provádět operativně změny programu a poskytovaných služeb před zájezdem a i v průběhu zájezdu, pokud není možné zabezpečit původně dohodnutý program a služby dodržet. Při zájezdech do regionů, ve kterých si aktuální bezpečnostná situace může vyžádat úpravu trasy nebo plavby, nedochází k porušení smlouvy o zájezdu, dojde-li k odchylce v trase platby nepřesahující 50 % původně plánované trasy plavby. Zákazník bere na vědomí, že každá taková odchylka od původně planované trasy plavby je prováděna z důvodu zachování jeho bezpečnosti a že je zahrnuta v ceně zájezdu. Tato ustanovení platí i na další tuto situaci a navazující služby.
Středomoří a západní Evropa